Haber

TİP’ten Ankara 1. Bölge açıklaması: İttifak yasası kapsamında yapılması gerekenler

Türk Personel Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı Doğan Ergün, Ankara 1. Bölge’deki adaylıklarının prosedürle ilgili olduğunu söyledi.

Doğan Ergün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ” YSK’nın bölgesel seçime katılım konusundaki çelişkili bilgileri nedeniyle ittifakın bilgisi dahilinde Ankara 1. bölge için liste verildi. Bu usuli durumla ilgili olarak, listeler kesinleşmeden ittifak hukuku çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır. Endişeye, tartışmaya yer yok…” dedi.

Emek ve Özgürlük İttifakı’nda yer alan TİP, Ankara 1. Bölge’de aday göstermediklerini ve Yeşil Sol Parti’ye oy vereceklerini açıkladı.

Eski Adalet Bakanı ve DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadullah Ergin’in adaylığının ardından sosyal medyada aday göstermeyen TİP’in Ankara 1. Bölge’den aday göstermesi yönünde talepler geldi.Artı TV’nin 12 Nisan’daki yayınına katılan TİP Başkanı Erkan Baş şunları söyledi:

“Çok açık, oraya milletvekili atama yetkimiz vardı. Aday listeleri çıktıktan sonra bu kesinlik kazandı. En çok eleştiri aldığımız konu Ankara 1. Bölge’ye neden aday göstermediniz. HDP’nin Ankara 1. Bölge’de milletvekili var, “Zaten 4 seçimdir oradan milletvekili çıkarıyor. Girdiğimiz bir tabloda HDP’nin çıkaramama ihtimali vardı. Biz ne yaptık? Ankara 1. Bölgeye girmiyoruz dedik.

Şimdi şunları yapacağız: Yeşil Sol Parti’nin Ankara 1. Bölge’de olabildiğince çok oy alması için tüm TİP’lilere, gönüllülere ve bize oy vermek isteyen yurttaşlara çağrımızdır. Emek ve Özgürlük İttifakı’nı büyütmek için TİP’in seçimlere katılmadığı Ankara 1. Bölge’de Yeşiller ve Sol Parti’ye oy verelim diyoruz.” (HABER MERKEZİ)

sivaslihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu